Павле

  во

  Зошто нејаснотиите што ги содржи преспанскиот договор ниту еден од учесниците во кампањата за поддршка на референдумот не ги објасни-на ова прашање пратеникот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Извонредните италијански песни во изведба на Павле Камилоски и оваа година ќе ја доловат италијанската музичка заводливост. "Малата Италија" е настан кој ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Актуелниот градоначалник на Шуто оризари, Курто Дудуш, сведочеше во судскиот процес за насилството во Собранието. Дудуш во своето кратко 10-минутно сведочење ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Дудуш: Не верував дека од Собранието ќе излеземе живи, ги посочуваа луѓето каде да одат Градоначалникот на Шуто Оризари, а поранешен пратеник, Курто Дудуш ...
  сите 204 | | | веќе видена

  УЈП бара решение за пензионерите кои најверојатно ќе се спасат од обврска регистрација во системот. Бурни реакции предизвика решението кое се прелага од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Шуто Оризари денеска е еден од сведоците кои се сослушуваат на рочиштетот за настаните на 27. априла минатата година во Собрание. ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Шуто Оризари, а поранешен пратеник, Курто Дудуш утрово сведочеше за случувањата во Собранието на 27 април лани. Тој кажа дека за време на ...
  сите 204 | | | веќе видена

  На почетокот на септември претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис по којзнае кој пат изјави дека клубот би можел да ги игра натпреварите од Лига на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Долгоочекуваниот концерт на Павле Камилоски се случи вчера во преполната сала на Македонска опера и балет. Павле Камилоски воодушеви со својата изведба и ни ги ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Долгоочекуваниот концерт на Павле Камилоски се случи вчера во преполната сала на Македонска опера и балет. Камилоски воодушеви со својата изведба и ни ги ...
  сите 15 | | | веќе видена