Пато

  во

  Вчера попладне во 17.30 часот на патниот правец Прилеп - Битола, во близина на клучка Лагово, Н.Д.(61) од Струга, управувајќи товарно моторно возило „форд ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Од Топ најголеми купувања во историјата на бразилскиот фудбал, дури три биле дело на Фламенго. Се очекува да биде надминат рекордот на Алешандре Пато кој од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Од поинтересните обичаи во Бапчор Попретки: Тоа, всушност, биле седенки на момите и средновечните жени, кои по завршувањето на полските работи наесен, најчесто ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Може ли да се повтори сезоната 2011-2012? Антонио Конте летото 2011 година пристигна во Јувентус. Пред него Јувентус два пати завршуваше на седмото место што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Како можам да не ги пофалам Заеви што донесоа одлука да направат плантажа за марихуана во Зелениково, на 200-300 од мене, пишува поранешниот пратеник и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Интернасионал – Сао Пауло (Серија А Бразил, 00 часот) Ова е дерби на 18. коло во најсилната бразилска лига, а гостите ќе бидат хендикепирани поради отсуство на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Флуминензе – Сао Пауло (Бразил, 00 часот) На легендарната „Маракана“ ќе гледаме дуел на чтирикратниот шампион на Бразил, Флуминензе и најтрофејната бразилска ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Свети Јоан, одејќим си по пат за да се качит на планина да го молит Бога, видел покрај пато наседнати луѓе на купои-купои под дебелите сенки, на зелената ...
  сите 5 | | | веќе видена