Паланка

  во

  Седум образовни асистенти, социјален работник, четири негуватели и еден масер се активно вклучени во помош и поддршка на лица со интелектуална попреченост, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кошаркарите на второлигашките клубови ТФТ и Крива Паланка, ќе играат првенствен натпревар од кој парите собрани од билетите ќе ги донираат за помош на младата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Предлог – буџетот за следната година е доставен до Собранието. Тој предвидува раст од 3.2% и дефицит од 2.5%, а само за камати да бидат потрошени 149 милиони ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Седум образовни асистенти, социјален работник, четири негуватели и еден масер се активно вклучени во помош и поддршка на лица со интелектуална попреченост, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Од МВР соопштија дека на Граничен премин „Деве Баир“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа-зелена карта“, бил ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Трет ден по ред во МВР молк за случајот со бегството на Никола Груевски. Иако министерот Оливер Спасовски беше гостин во емисија на национална телевизија ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Нови четири илјади корени есенски цвеќа ќе бидат засадени на јавните површини во општина Крива Паланка. Активноста ја реализира секторот Паркови и зеленила во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во отсуство на официјални информации во јавноста веќе се шират разни шпелукации за начинот на кој експремиерот побегнал. Според едно, за упатените помалку ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Миленко Неделковски преку Фејсбук се пофали дека прв објавил каде е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој тврди дека Груевски побегнал со логистика од ...
  сите 5 | | | веќе видена