НП

  во

  Поточно, ова училиште доби финансиска поддршка од 1.600.000 денари, со која што се изврши замена на старите врати и прозорци, со нови. На тој начин се постигна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, денеска од Охрид порача дека брандот УНЕСКО што го поседува охридскиот регион се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Охрид, 8. јули 2020 (Inpress) – Од 89 избирачки места во Охрид на кои ќе се гласа во среда, 15-ти јули, на предвремените парламентарни избори, 20 се преместени ...
  сите 320 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска беше во работна посета на Општина Битола, каде Градоначалничката Наташа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Министерството за животна средина и просторно планирање реализира повеќе еко-проекти во Битола чија динамика се остварува благодарение на соработката со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Амбасадорот на Европската Унија Самуел Жбогар во рамки на денешната посета на Охрид, се сретна со раководството на Националниот парк „Галичица“, а направи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Амбасадорот Жогар го поддржа охридскиот градоначалник во отстранувањето на нелегалните објекти на плажите. Денес заедно беа во посета на плажата Горица Трета, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Амбасадорот на Европската Унија Самуел Жбогар во рамки на денешната посета на Охрид, се сретна со раководството на Националниот парк „Галичица”, а направи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Амбасадорот Жбогар го поддржа охридскиот градоначалник во отстранувањето на нелегалните објекти на плажите. Денес заедно беа во посета на плажата Горица Трета, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Имаше еден документ кој укажуваше дека екс министерот за финансии, Борис Стојменов земал провизија од приватизацијата на Стопанска банка и истиот го предадов ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Имаше еден документ кој укажуваше дека екс министерот за финансии, Борис Стојменов земал провизија од приватизацијата на Стопанска банка и истиот го предадов ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Фејсбук статус на Стојанче Ангелов: На последните парламентарни избори во декември 2016 година “Достоинство“ настапи во коалицијата “ВМРО за Македонија“ заедно ...
  сите 52 | | | веќе видена

  „На последните парламентарни избори во декември 2016 година „Достоинство“ настапи во коалицијата „ВМРО за Македонија“ заедно со ВМРО НП на Љубчо Георгиевски и ...
  сите 54 | | | веќе видена

  „На последните парламентарни избори во декември 2016 година „Достоинство“ настапи во коалицијата „ВМРО за Македонија“ заедно со ВМРО НП на Љубчо Георгиевски и ...
  сите 54 | | | веќе видена

  ОБЈАВЕНИ НЕКОЛКУ АУДИО „БОМБИ“ Нова аудио снимка во која наводно се слуша гласот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се појави на ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Велат, кој еднаш бил на Пелистер, сигурно ќе дојде пак... Најстариот Национален парк во земјава, НП Пелистер неодамна доживеа свое ново руво, преку грант во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Узурпација на земјиште и илјадници нелегално изградени објекти има и во Националниот парк Галичица. Според официјален документ од Секторот за урбанизам на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Одредувањето на датумот за следните избори во Македонија беше дочекано во два спротиставени кампа, во кои етничкото е само прикритие за подлабоката шизма ...
  сите 11 | | | веќе видена