Незири

  во

  Дека нашава земја по многу нешта е специфична, зборува и најавата часовите по физичко да ги водат тандем наставници, визија која може да заживее само во помал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Населението од северно- источниот дел на општина Кичево денеска организираше протест против ЕВН-Македонија, поради честите прекини на електричната енергија. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Жителите од северо-источниот дел на Кичево протестираат против ЕВН-Македонија, поради честите прекини на електричната енергија. Жителите се жалат дека, при ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Населението од северно- источниот дел на општина Кичево денеска организираше протест против ЕВН-Македонија, поради честите прекини на електричната енергија. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Прилепскиот бел мермер Сивец освен што е еден од најбараните и најскапи мермери во светот и кој се употреба во разни објекти од него се изработуваат и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По продажбата на својот најдобар фудбалер од минатата сезона, Ренова стартуваше со континуирано засилување на своите редови за новата сезона. „Гипсарите“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска го посети Центарот за современа ликовна уметност каде што во рамките на Прилепското уметничко лето ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Околу 25 уметници, сликари и скулптори од земајва и од светот почнаа да ги создаваат своите дела во рамки на четирите работилници на Центарот за современа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бомбите на Ел Чека го стопија рејтингот на ДУИ, анализира весникот „ Најновата анкета изработена од „М-проспект“ покажува дека во албанскиот блок партијата на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Десет часа траеше одлуката на министерот за здравство за луѓето кои сакаат да си го променат полот да можат тоа да го сторат на сметка на Фондот за здравствено ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Одложувањето на денешната седница за случајот „Монструм“ поради отсуство на двајца сведоци, предизвика револт кај родителите на убиените момчиња во ...
  сите 88 | | | веќе видена

  На 1 јули ќе продолжи рочиштето за предметот „Монструм” на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковското езеро, пишува Мкд.мк. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Никола Тесла, Илија Громовник, Ел Чека се скриените идентитети на интернет платформите каде може да се слушнат таканаречените бомби за политичари. Прислушувани ...
  сите 26 | | | веќе видена