Неовластено

  во

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Л.Г.(34) и А.В.(39), двајцата од Скопје, осомничени за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...
  сите 222 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Л.Г.(34) и А.В.(39), двајцата од Скопје, осомничени за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...
  сите 222 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против двајца скопјани, осомничени за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...
  сите 222 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Л.Г.(34) и А.В.(39), двајцата од Скопје, осомничени за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Педесет и пет годишен државјанин на Германија е уапсен ан Попова Шапка, по барање на Интерпол. Германецот Р.В.Л. бил член на меѓународна криминална група, а ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Во соработка со германската полиција, МВР уапси 55-годишен Германец, кој се криел на Попова Шапка под лажен идентитет, а Интерпол го бара за шверц на 700 кг ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко Давидовиќ. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец осомничен за кривично дело „недозволено ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Педесет и петгодишен Германец кој германската полиција го бара за набавка на 700 килограми кокаин деновиве бил приведен во земјава.Како што јави МВР, ...
  сите 222 | | | веќе видена