Четири случаи на украдени лични податоци за брзи кредити годинава


Време зa читање: < 1 минутa Лажно банкарско известување во вид на рекламна објава се шири на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“. „Незаконски и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 422 | | | веќе видена

Израелски авиони и тенкови ги нападнаа областите низ Појасот Газа, велат жителите, додека советникот за национална безбедност на Белата куќа Џејк Саливан е во ...
сите 385 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 204 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за Макфакс, преземени се сите ...
сите 225 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири случаи на украдени лични податоци за брзи кредити годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: