Наумче Мојсовски

  во

  Со натпреварот меѓу екипите на Струга и на Железничар од Ниш вчера почна 46-тиот ракометен турнир „Струга 2018“, кој традиционално се оддржува на отвореното ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга Синоќа во Струга ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Синоќа во Струга на ракометното игралиште на „Женска плажа“ пред преполни трибини започна 46 Меѓународен ракометен турнир „Струга 2018“. Во првиот натпревар ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга. Синоќа во Струга ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга. Синоќа во Струга ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга Синоќа во Струга ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во текот на овој меч одлична атмосфера на трибините направи навивачката група „Паткари" кои му се заблагодарија на претседателот на стружани, Наумче Мојсовски. ...
  сите 2 | | | веќе видена