Медицинскиот

  во

  Студентите од Фармација имаат годишна бесплатна членарина за градската библиотека „Браќа Миладиновци“, како компензација што немаат читалница, велат студенти ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Андријана, Бојан и Теодора денес се пример за надеж и сила. Пример како желбата за живот и поддршката од најблиските и лекарите помагаат да се победи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најозлогласениот сериски убиец во Австралија, Иван Милат , од затворот е префрлен на одделението за интензивна нега во болницата во Сиднеј. На Милат (74) му е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез денес помина успешна операција на левиот глужд, соопштија од клубот. Интервенцијата ја извршил д-р Рамон Кугат во Барселона, ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Покрај 28-годишната новинарка, помилувани се и нејзиниот свршеник и медицинскиот тим, кои беа уапсени заедно со девојката. Сите ќе бидат помилувани за неколку ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од декември и деца и возрасни со ретката болест цистична фиброза ќе го добиваат медицинскиот третман на едно место. Центарот кој пред 3 години беше отворен во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез денес помина успешна операција на левиот глужд, соопштија од клубот.Интервенцијата ја извршил д-р Рамон Кугат во Барселона, ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Мобилна аптека за жителите кои се тешко подвижни и имаат потреба од хронична терапија, како и за оние што живеат во руралните и одделечени места околу Битола, ...
  сите 12 | | | веќе видена