Лео

  во

  Бразилските новинари го контактираа играчот за врска на Барселона, Артур кој им одговорил на неколку интересни прашања поврзани за фудбалерите на Барселона. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Атлетико Паранаенсе го доби финалето на шампионатот во бразилската држава Парана по исклучително драматична завршница и изведување на пенали против Толедо, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Леонардо ди Каприо ја носи мајка си и на настани. Селена Гомез има потреба од поддршката од нејзините родители поради проблемите со менталното здравје. Некои ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Полицијата во Северна Ирска соопшти дека трага по повеќе осомничени лица, по убиството на новинарка за време на синоќешните немири во градот Лондондери. ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо е разочаран од играта на тимот во одбрана во реваншот против Барселона од четвртфиналето во Лигата на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо проговори за тоа како да се сопре Лео Меси, вели дека не е фан на стратегија со која еден човек ќе биде задолжен да ја неутрализира играта на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант Барселона ја има една од најдобрите фудбалски академии во светот. Од „Ла Масија“ се излезени големи фудбалски имиња како Лео Меси, Андрес ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант Барселона ја има една од најдобрите фудбалски академии во светот. Од „Ла Масија“ се излезени големи фудбалски имиња како Лео Меси, Андрес ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Фановите на видеоиграта „Витези на старата република“ посакуваат филм уште откога излезе оваа видеоигра во 2003 година. Многумина веруваат дека креаторите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Каталонскиот гигант Барселона не треба да се грижи за својата фудбалска иднина, откако во нивната славна академија Ла Масија се појави Хенис Торелјес, еден од ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Добротворната фондација на холивудскиот актер Леонардо ди Каприо, LDF, достигнала финансиско влијание во висина од 100 милиони долари, пари наменети за заштита ...
  сите 9 | | | веќе видена

  За разлика од дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Крис Смолинг, кој се фалеше дека може да го сопре Лео Меси, а наместо тоа му го „пукна“ носот и дозволи во ...
  сите 11 | | | веќе видена