Лас Вегас

  во

  Тажна вест за обожавателите … Пејачката Бритни Спирс ќе направи „пауза од работата на неопределено време“ за да може да му се посвети на нејзиниот болен татко, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Информациите за сајтови за лажни вести од Македонија не се новост. По меѓународната „слава“ на тинејџерите од Велес, информациите за припадник на АРМ, Слаѓан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Изминативе неколку години, главниот извршен директор на Amazon Џеф Безос одржуваше ексклузивен настан за кој покани добиваа само милијардери, астронаути и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Славче Таневски е името поради коешто новиот Mercedes CLA добива уште поголем публицитет меѓу македонската јавност. Така е впрочем по секое појавување на нов ...
  сите 6 | | | веќе видена

  ВБА шампионот во велтер категорија, филипинската боксерска легенда Мани Пакјао доминираше против канадскиот предизвикувач Адриен Бронер во мечот во Лас Вегас ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Изминативе неколку години, главниот извршен директор на Amazon Џеф Безос одржуваше ексклузивен настан за кој покани добиваа само милијардери, астронаути и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тајванскиот производител на саемот CES во Лас Вегас претстави „необичен“ преносен компјутер кој што може да се каже дека е замена за десктоп гејмерска ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Покрај новите микро ЛЕД димензии, облици и конфигурации кои ги поместуваат границите на традиционалните телевизиски дисплеи, компанијата Самсунг најави дека од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Правната битка на Кристијано Роналдо да докаже дека е невин по обвинувањата за силување на Кетрик Мајорга штотуку стана потешка, откако поранешната девојка на ...
  сите 85 | | | веќе видена