Кличко

  во

  Откако ја раскина врската со долгогодишниот партнер, борачот Владимир Кличко, актерката Хајден Пенетиер не може да се справи со проблемите. 29-годишната ...
  | | веќе видена

  Тајсон Фјури еден од најдобрите боксери на денешницата, пред извесен период откако се промовираше по победата над Владимир Кличко во 2015 година, како да му се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кариерата на Тајсон Фјури, по победата против Владимир Кличко и освојувањето на титулата за најдобар боксер во тешка категорија во 2015. година, доживеа голем ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тајсон Фјури еден од најдобрите боксери на денешницата, пред извесен период откако се промовираше по победата над Владимир Кличко во 2015 година, како да му се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тајсон Фјури еден од најдобрите боксери на денешницата, прозборе отворено вчера во гостувањето на емисијата која ја води популарниот Џо Роган, каде раскажа за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тајсон Фјури еден од најдобрите боксери на денешницата, пред извесен период откако се промовираше по победата над Владимир Кличко во 2015 година, како да му ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кариерата на Тајсон Фјури после победата над Владимир Кличко и освојувањето на титулата најдобар боксер во тешка категорија во 2015 година доживеа голем пад. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За разлика од други мечеви Џошуа не остана „негибнат“ туку мечот го заврши со раскварен нос…од кој ја бришеше крвта и за време на интервјуто по завршувањето на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поветкин на непоразениот британски боксер беше најтежок предизвик после Владимир Кличко, кој го победи минатата година, исто така на „Вембли". Џошуа сега има ...
  сите 29 | | | веќе видена