Ќафасан

  во

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Како што соопшти собраниското Одделение за односи со јавноста, Џафери истакнал дека ваквите средби на високо ниво се од особено значење за развојот на односите ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска го прими г. Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска го прими г. Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска го прими Дитмир Бушати, министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Охрид, 9. септември 2018 (ИНПРЕС) – За десетина дена ќе стартува реконструкцијата на регионалниот пат, транзит Охрид-Билјанини извори, најави министерот за ...
  сите 4 | | | веќе видена