Керол

  во

  Екипата на Будуќност со маестрална игра и фантастичен рекорд дојде до првата сезонска победа во Евролигата и тоа над составот на Басконија. Црногорскиот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Телевизијата е несомнено еден од најголемите пронајдоци на човештвото досега. Со сите свои нијанси, овој мас-медиум нѐ маѓепсува, информира, скандализира и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Раф Керол од американската држава Вашингтон одлучи да заштеди на купување храна за своето семејство (и гостите) така што ги собира труповите на животните ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раф Керол од американската држава Вашингтон одлучи да заштеди на купување храна за своето семејство (и гостите) така што ги собира труповите на животните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Раф Керол од американската држава Вашингтон одлучи да заштеди на купување храна за своето семејство (и гостите) така што ги собира труповите на животните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Луси Вичард (31) и Дејвид Керол (35) се запознале во 2006 година, кога тој ѝ соопштил дека боледува од леукемија. Се венчале во 2011 година и во меѓувреме се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Реал Мадрид ја започна одбраната на својата титула во Евролигата со победа над Дарушафака Истанбул со 109:93. Шпанците покажаа одлична игра и без Лука Дончиќ, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Реал Мадрид ја започна одбраната на својата титула во Евролигата со победа над Дарушафака Истанбул со 109:93. Шпанците покажаа одлична игра и без Лука Дончиќ, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Реал Мадрид ја започна одбраната на својата титула во Евролигата со победа над Дарушафака Истанбул со 109:93. Шпанците покажаа одлична игра и без Лука Дончиќ, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Реал Мадрид ја започна одбраната на својата титула во Евролигата со победа над Дарушафака Истанбул со 109:93. Шпанците покажаа одлична игра и без Лука Дончиќ, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Шампионски со стотка како што му доликува на 10-кратниот европски првак тргна новата сезона во Евролигата. Актуелниот бранител на трофејот Реал Мадрид славеше ...
  сите 40 | | | веќе видена