Кеи Нишикори

  во

  Рожер Федерер го загуби првиот сет во четвртфиналето со Кеи Нишикори, но во продолжение успеа да го подигне нивото на доволно високо ниво за да стигне до ...
  сите 299 | | | веќе видена

  Швајцарскиот ас Роџер Федерер освои ново парче од тениската историја со стотиот триумф на Вимблдон. Тој е прв во историјата на Ол Ингланд клуб кој стигнал до ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Роџер Федерер имаше лош старт на мечот и го загуби првиот сет од Кеи Нишикори, но на крајот го победи упорниот Јапонецот со 4:6/6:1/6:4/6:4 за да се пласира во ...
  сите 46 | | | веќе видена