Кеи Нишикори

  во

  Во петокот, првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ, наполни 33 години. Новинар од „NYT“, Бен Ротенберг изнел неверојатни податоци за еден од најдобрите ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во петокот, првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ, наполни 33 години. Новинар од „NYT“, Бен Ротенберг изнел неверојатни податоци за еден од најдобрите ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја топи предноста на Новак Ѓоковиќ во обид да се врати на првото место на АТП-листата. Србинот на првата позиција има само 320 ...
  сите 65 | | | веќе видена

  На УС Опен ноќеска беше комплетирана втората рунда, а веќе вечерва ќе се играат мечеви од 3.коло Шпанецот, Рафаел Надал пласман во 3.коло обезбеди без борба, ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Роџер Федерер се пласираше во третото коло на Отвореното првенство на САД, откако со 3:1 во сетови го победи Дамир Џумхур од Босна и Херцеговина. Легендарниот ...
  сите 95 | | | веќе видена