Каталонците

  во

  Необичниот дрес го презентираше манекенката Вини Харлоу - 24-годишен модел од Канада која има витилиго. Витилиго е болест при која од кожата опаѓа пигментот ...
  | | веќе видена

  Екипите на Барселона и ЦСКА Москва го искористија домашниот терен и запишаа нови победи во Евролигата. Барса ја продолжи позитивната серија, па откако го освои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тимот на Реал Мадрид беше во одлична резултатска серија се до минатиот викенд кога претрпе голем шок и загуби од Џирона со 2-1 на домашен чекор што направи ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Суарез за момент стана главна тема помеѓу љубителите на фудбалот по синоќешниот меч со Лион, гостување кое влезе во неговата непосакувана листа од статистиката ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Синоќешните два меча во осминафиналето од Лигата на шампионите ги разочараа љубителите на фудбалот, обете пресметки освен што завршија без победник, дури ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Манчестер сити вечерва гостува кај Шалке 04 (21 часот) во пресрет на првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите. На прес-конференцијата која се ...
  сите 29 | | | веќе видена