Ирците

  во

  Францускиот конзервативен портал „Булевар Волтер“ се осврнува на неодамнешниот референдум во Македонија, оценувајќи го како добар пример за европската ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кабиб Нурмагомедов е УФЦ борец кој во моментов ги полни насловните страни на сите спортски списанија, а на интернет секојдневно може да се прочитаат милиони ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Не само што нивниот миленик Конор МекГрегор квалитетно си го однесе во кафезот од дагестанскиот „фајтер“ Кабиб Нурмагомедов, туку и дел од неговите обожаватели ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Не само Македонците, туку и Ирците ќе излезат на референдум. Во Ирска во октомври ќе се одржи референдум за укинување на законот против богохулење, беше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ирската влада целосно го прими износот кој што Европската комисија им нареди на Apple да го уплатат поради даноците и каматите. Станува збор за вртоглава сума ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во ирската државна каса пристигнаа 14-те милијарди евра од данокот и каматите кои што мораше да ги плати технолошкиот гигант Apple, но Ирците се жалат на тоа, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во ирската државна каса пристигнаа 14-те милијарди евра од данокот и каматите кои што мораше да ги плати технолошкиот гигант Apple, но Ирците се жалат на тоа, ...
  сите 38 | | | веќе видена