Хосни Мубарак

  во

  Смртта на поранешниот египетски претседател Мохамед Морси, кој почина завчера од срцев удар, за време на судењето во Египет, ги изнесе на виделина ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Погребот на првиот демократски избран претседател на Египет, Мухамед Морси, беше извршен во Каиро, во 5:00 часот по локално време, под интензивни безбедносни ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Неколку минути пред да почине, поранешниот претседател на Египет, Мухамед Морси предупредил дека има многу тајни да открие, открил анонимен судски службеник. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Првиот демократски избран претседател на Египет, Мухамед Морси утрово е погребан под голема мера на безбедност, само еден ден откако почина во каирската ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Бившиот египетски претседател Мохамед Морси, кој од власт беше соборен со воен удар во 2013 година, почина за време на судското рочиште во судница, откако му ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Администрацијата на Трамп работи на тоа најстарото египетско исламистичко движење Муслимаско братство да го прогласи за странска терористичка организација, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Администрацијата на Трамп работи на тоа најстарото египетско исламистичко движење Муслимаско братство да го прогласи за странска терористичка организација, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Администрацијата на Трамп работи на тоа најстарото египетско исламистичко движење Муслимаско братство да го прогласи за странска терористичка организација, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Администрацијата на Трамп работи на тоа најстарото египетско исламистичко движење Муслимаско братство да го прогласи за странска терористичка организација, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Држењето на лидерот Ким Јонг-ун по неговото пристигнување во Владивосток, Русија поттикна повеќе теории на заговор кои го поврзуваат со тајното движење на ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Њујорк тајмс Во Судан, десетици илјади демонстранти бараат од власта да се отстрани нивниот долгогодишен лидер. Во Алжир, минатата недела, милиони демонстранти ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Четири децении изминаа од потпишувањето на мировниот договор меѓу Египет и Израел и, иако резултатот е „студен мир“, врските меѓу двете соседни земји опстанаа ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Четири децении изминаа од потпишувањето на мировниот договор меѓу Египет и Израел и, иако резултатот е „студен мир“, врските меѓу двете соседни земји опстанаа ...
  сите 81 | | | веќе видена