Гигс

  во

  Пред 20 години, Манчестер јунајтед ја играше сезоната од соништата, кога на тимот на Сер Алекс Фергусон на патот им се најде тогаш фантастичниот тим на Арсенал ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пред 20 години, Манчестер јунајтед ја играше сезоната од соништата, кога на тимот на Сер Алекс Фергусон на патот им се најде тогаш фантастичниот тим на Арсенал ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Португалецот Кристијано Роналдо од Јувентус и Аргентинецот Лионел Меси од Барселона се тркаат во соборување рекорди, но и двајцата имаат уште за надминување во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Со головите на Маркус Рашфорд и Антони Марсијал, Манчестер јунајтед денес го победи Вотфорд со 2:1 во 32.коло од Англиското фудбалско првенство. И за Рашфорд и ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Со головите на Маркус Рашфорд и Антони Марсијал, Манчестер јунајтед денес го победи Вотфорд со 2:1 во 32.коло од Англиското фудбалско првенство. И за Рашфорд и ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со головите на Маркус Рашфорд и Антони Марсијал, Манчестер јунајтед денес го победи Вотфорд со 2:1 во 32.коло од Англиското фудбалско првенство. И за Рашфорд и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со головите на Маркус Рашфорд и Антони Марсијал, Манчестер јунајтед денес го победи Вотфорд со 2:1 во 32.коло од Англиското фудбалско првенство. И за Рашфорд и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Премиер лигата која во овој формат се игра од 1992 година , минале точно 3830 фудбалери, меѓу 100-те најдобри има неколку фудбалери од екс Југославија. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со головите на Маркус Рашфорд и Антони Марсијал, Манчестер јунајтед денес го победи Вотфорд со 2:1 во 32.коло од Англиското фудбалско првенство. И за Рашфорд и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед вчера ги израдува фановите на клубот и соопшти дека Оле Гунар Солскјер е човекот кој ќе биде долгорочен избор на менаџерската позиција, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Рајан Гигс во ексклузивното интервју за „Дејл меил“ се наврати на многу интересни анегдоти од неговата играчка кариера, а ако првично најголемо внимание ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Велс на Рајан Гигс ги започна квалификациите за Европското првенство во 2020 година со важна 1:0 победа над Словачка дома во Кардиф, додека Русија се „опорави“ ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Велс на Рајан Гигс ги започна квалификациите за Европското првенство во 2020 година со важна 1:0 победа над Словачка дома во Кардиф, додека Русија се „опорави“ ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кога ќе се спомене паролата „годините се само бројка“, тогаш дефинитивно се мисли на Колин Ли. Тоа е голманот кој неверојатни 70 години е активен меѓу ...
  сите 4 | | | веќе видена