Гигс

  во

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер Алекс ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер Алекс ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер открива дека Кристијано Роналдо бил единствениот игра на Манчестер јунајтед кого Сер Алекс Фергусон го ослободил од обврските да помага во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на „Ѓаволите“, Оле Гунар Солскјер открива дека Сер Алекс Фергусон направил преседан со Кристијано Роналдо и ЦР7 бил единствениот кој добил ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на „Ѓаволите“, Оле Гунар Солскјер открива дека Сер Алекс Фергусон направил преседан со Кристијано Роналдо и ЦР7 бил единствениот кој добил ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Англискиот напаѓач Вејн Руни изјави дека постоеле пет играчи, наречени „Петмината од Керингтон“, чиј глас ја контролирал соблекувалната на Манчестер Јунајтед ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вејн Руни откри дека неколку играчи од првиот тим на Манчестер Јунајтед ја контролирале соблекувалната се со цел новите засилувања што стигнуваат во тимот да ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Името на фудбалерот за врска на Челзи, Сеск Фабрегас (31) од денес по втор пат е запишано во Гинисовата книга на рекорди. Двократниот освојувач на Премиер ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Сеск Фабрегас навистина не може да биде задоволен од стартот на новата натпреварувачка сезона, бидејќи шпанскиот играч за врска дефинитивно не се наоѓа во прв ...
  сите 6 | | | веќе видена