Германците

  во

  Знаеме ли каква храна јадеме? Знаеме ли што даваме на нашите деца? Дали квалитетот на истата храна кај нас и во странство е ист? Прашања кои секојдневно им се ...
  | | веќе видена

  На денешн ден - 21 февруари 21 февруари 2019 1437.- Шкотскиот крал Џејмс Први бил убиен од неистомислениците спречувајќи го неговиот обид да го сузбие ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 2-0 го победи Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, италијанскиот тим ќе има тешка задача на реваншот во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 2-0 го победи Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, италијанскиот тим ќе има тешка задача на реваншот во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Додека светот е фокусиран на развојот во кинеските приморски региони, комунистичката држава покажува тоталитарни тенденции на северозападот. Тоа не смее да се ...
  | | веќе видена

  Екипите на Атлетико Мадрид и Јувентус за првпат во историјата ќе се судрат во нокаут фазата во Лигата на шампионите.И двата тима имаат негативни рекорди зад ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот англиски репрезентативец Рио Фердинанд ја пофали тактиката на стратегот на Баерн Минхен, Нико Ковач, на синоќешниот меч на Баварците на „Енфилд“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По автомобилската несреќа на пат за Дортмунд, народниот пејач Шабан Шаулиќ излегол сам од автомобилот и сам влегол во амбулантното возило. Тој ја преживеал ...
  сите 279 | | | веќе видена

  По автомобилската несреќа на пат за Дортмунд, народниот пејач Шабан Шаулиќ излегол сам од автомобилот и сам влегол во амбулантното возило. Тој ја преживеал ...
  сите 279 | | | веќе видена