Германците

  во

  Репрезентацијата на Холандија, која е во фаза на „реновирање“ по неуспехот да се пласира на СП во Русија ова лето, стана првата репрезентација која ја победи ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Големото дерби од 5. коло во Лигата на нациите вечерва ќе се одигра на стадионот „Де Куип“ во Ротердам помеѓу селекциите на Холандија и Франција. Тоа е дуел ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Вејн Руни го одигра својот 120. и последен меч во дресот на англиската репрезентација, откако влезе како замена во второто полувреме на пријателскиот меч со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Англиските клубови имаат премногу странци, проблемот веќе e и една од главните теми за кои се говори во спортските кругови на Островот, а сега уште еден талент ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Одбележувањето на 100 годишнината од крајот на Првата светска војна што се одржа во Париз во неделата беше можност десетици лидери на држави, кои беа на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Вејн Руни го одигра својот 120. и последен меч во дресот на англиската репрезентација, откако влезе како замена во второто полувреме на пријателскиот меч со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пријателскиот дуел на Швајцарија и Катар е главниот фудбалски настан за денеска, па затоа доколку сакате да играте на „позната територија“, не треба многу да ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Градот Скопје денеска одбележува 74 години од ослободувањето од фашистичката окупација, а по повод 13 Ноември ќе се одржат повеќе спортски, културни и ...
  сите 10 | | | веќе видена