Георгиевски

  во

  Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски заедно со директорот на матичната служба, Бујар Дарлишта, денеска го означија почетокот на работа на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски заедно со директорот на матичната служба, Бујар Дарлишта, денеска го означија почетокот на работа на ...
  | | веќе видена | слични

  Игор Ангеловски со своето доаѓање најави шанса за помладите фудбалери, го оствари тоа, но во секој случај изненадувачки делува фактот дека за само пет години ...
  сите 45 | | | веќе видена

  „Со своите филмови Кирил Ценевски е бунтовник. Бунтовност насочена не кон човекот, ни кон луѓето, туку кон системите. Кон прагмите, кон конвенциите. Неговите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Градежните работи на просторот позади Чинарот во Охрид не престануваат. Од утрово се поставува кровна конструкција за летната тераса која веќе втора недела се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонија денес го игра натпреварот против Летонија кој е прв во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Нашата селекција против Летонија ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Единствената средба против Летонците ја одигравме на 5 март 2014-та година на арена Филип Втори. Тогаш на 30 позиции погоре на ранг листата на ФИФА (Македонија ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Жолта лента за забранет пристап до Али-пашината џамија и мораторум за градење, им ветил премиерот Зоран Заев на претставниците од граѓанското здружение ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Веднаш да се стави забрана на сите градежни активности на Али Пашината џамија. Од страна на Државниот градежен инспекторат да се постави жолта лента со која ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Жолта лента за забранет пристап до Али-пашината џамија и мораторум за градење, им ветил премиерот Зоран Заев на претставниците од граѓанското здружение ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Наследените проблеми за спорната градба, без соодветна документација на дел од религиозен објект (џамија) во центарот на Охрид и изнаоѓање на решенија согласно ...
  сите 45 | | | веќе видена