Французи

  во

  Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Горан Бреговиќ пред концертот во Скопје на кој ќе го промовира неговиот албум „Три писма од Сараево“ во ексклузивното гостување во 1ТВ, зборуваше за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Даниел де Петрис Протестите на „жолтите елеци“ загубија голем дел од нивниот интензитет, се наведува во колумната објавена во магазинот „Спектатор“ Уште лани ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Меѓу настраданите патници во пад на авионот во Етиопија, во кој загина и српскиот државјанијн Ѓорѓе Вдовиќ, имало патници од вкупно 35 земји. Меѓу загинатите ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Како што се гледа на објавената видео снимка, остатоци од урнатиот авион на компанија Етиопиан ерлајнс се расфрлани по местото на несреќата додека екипи го ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во авионот на компанијата Етиопија ерлајнс кој денеска се сруши само неколку минути по полетувањето од аеродромот во Адис Абеба имало патници од 33 држави. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Во авионот на компанијата Етиопија ерлајнс кој денеска се сруши само неколку минути по полетувањето од аеродромот во Адис Абеба имало патници од 33 држави. ...
  сите 285 | | | веќе видена

  Патрис Евра и Пол Погба синоќа беа најжестоките навивачи на Манчестер јунајтед на трибините на „Паркот на принцевите“. Нивниот сегашен и поранешен клуб ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во 2017 година државјанство на некоја земја членка на Европската унија добиле 58.900 албански граѓани. Според податоците објавени од страна на Евростат, 97 ...
  сите 21 | | | веќе видена