ФИРОМ

  во

  Мнозинството Грци се противат на договорот постигнат минатиот јуни меѓу Грција и поранешната југословенска република Македонија (ФИРОМ) за решавање на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Цврсто велам не, нема никаква корелација меѓу тоа што осумте пратеници го поддржаа отворањето на Уставот и бегството на Никола Груевски, рече вечерва ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Стварно не сте човек да ве остави. Па добро бре, биваше ли до толку да немате срам да му барате на Бранко да ни станува прецедник? Малку ли сторил човекот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нејзиното Височество, кралицата Елизабета, ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Нејзиното Височество, кралицата Елизабета, ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во емисијата „Само вистина“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека партијата не се согласува со преспанскиот договор и дека ќе направи се тој да не дојде ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во емисијата „Само вистина“ вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека партијата не се согласува со преспанскиот договор и дека ќе направи се тој да не ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Грчкиот претседател Павлопулос, наводно, се спротивставил на членот 36, кој ги содржи референците за македонскиот "народ и идентитет" и потребата да се заштити ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Дуелот меѓу Грција и Македонија во рамките на второто квалификациско коло за пласман на ЕП 2020 во Кожани е во центарот на вниманието. Вечерва претседателот на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Скопје, престолнината на Македонија, набргу после „реновирањето“ го добил прекарот „престолнина на кичот“. Градот во кој во последно време се бележи се’ ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Рускиот активист за човекови права и поранешен новинар, во интервју за Гласот на Америка, зборува за лошата медиумска состојба и пропагандата на Кремљ Режимот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот Генерален секретар на НАТО Џорџ Робертсон, по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, соопшти дека му рекол: Јас сум експерт за ...
  сите 3 | | | веќе видена