Двејн Вејд

  во

   Познатата ѕвезда беше обвинета за глума, затоа што сподели фотки со сопругот од породилиштето, кадешто ја држи ќеркичката во прегратки, а носи болничка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога Дончиќ пристигна во НБА лигата, ретко кој американски новинар, тренер или кошаркар сметаше дека некој 19-годишен Словенец ќе биде вистинска конкуренција ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поефикасен од него беше Кузма со 33 поени, додека на спротивната страна за „жешките" доминираа Винслоу и Вејд со 28, односно 15 коша. Кога сме кај Вејд и ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Натпреварот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Мајами Хит заврши со победа на фаворитот од Калифорнија, но главниот фокус на вечерта беше на Леброн Џејмс и Двејн ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Натпреварот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Мајами Хит заврши со победа на фаворитот од Калифорнија, но главниот фокус на вечерта беше на Леброн Џејмс и Двејн ...
  сите 129 | | | веќе видена