Двајт Хауард

  во

  Вашингтон визардс ја нема магијата и претрпе нов убедлив пораз, петти по ред, иако конечно го имаше на паркетот Двајт Хауард. Оклахома тандерс беше убедлива и ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Двајт Хауард ќе потпише едногодишен договор со Вашингтон Визардс, објавија американските медиуми. 32-годишниот кошаркар по крајот на минатата сезона стана ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Двајт Хауард ќе потпише едногодишен договор со Вашингтон Визардс, објавија американските медиуми.32-годишниот кошаркар по крајот на минатата сезона стана ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Еден од најквалитетните и најдоминатните центри во НБА лигата, Двајт Хауард сепак нема да заигра за Бруклин Нетс во следната натпреварувачка кампања. Имено тој ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Шарлот Хорнетс успеа да го победи тимот на Њујорк Никс во натпревар кој паднаа многу кошеви. Финалниот резултат беше 137:128 по продолженија. Натпреварот ...
  сите 22 | | | веќе видена