Двајт Хауард

  во

  Лука Дончиќ имаше уште една фантастична партија против Кливленд. Тој со 35 поени го предводеше Далас до победа од 111-98 против Кливленд. Словенецот придодаде ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Словенечката дебитантска ѕвезда во НБА, Лука Дончиќ го одигра најдобриот натпревар од доаѓањето во лигата и го предводеше Далас со победата над Кливленд од ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Вашингтон визардс ја нема магијата и претрпе нов убедлив пораз, петти по ред, иако конечно го имаше на паркетот Двајт Хауард. Оклахома тандерс беше убедлива и ...
  сите 108 | | | веќе видена