Дора Бакојани

  во

  Поранешната министерка за надворешни работи на Грција и актуелен пратеник, Дора Бакојани, запрашана за Договорот од Преспа изјави дека доколку тој биде ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за надворешни работи на Грција и актуелен пратеник, Дора Бакојани, запрашана за Договорот од Преспа изјави дека доколку тој биде ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Пратеници од Независни Грци ќе го убедуваат лидерот Панос Каменос дека Договорот од Преспа е корисен. Танасис Папахристопулос и Костас Зурарис во одделни ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Во овој момент најверојатно сценарио е дека референдумот ќе помине, така се чини, но не сум жител на ПЈРМ за да знам, вели поранешната министерка за надворешни ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Во овој момент најверојатно сценарио е дека референдумот ќе помине, така се чини, но не сум жител на ПЈРМ за да знам, вели поранешната министерка за надворешни ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент синоќа изрази протест до грчката влада поради дозволата за петдневен излез од затвор на Димитрис Куфодинас, „мозокот“ на ...
  | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент синоќа изрази протест до грчката влада поради дозволата за петдневен излез од затвор на Димитрис Куфодинас, „мозокот“ на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент синоќа изрази протест до грчката влада поради дозволата за петдневен излез од затвор на Димитрис Куфодинас, „мозокот“ на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешната европратеничка на ПАСОК и угледен професор на катедрата за меѓународни студии во Атина, Марија Елени Копа, смета дека Договорот за името е добар и ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Како што се одвиваа работите ќе биде многу тешко да има промена и Договорот да не дојде во Парламентот. Единствено што можам да кажам е дека ние нема да ...
  сите 69 | | | веќе видена