Дмитриј Медведев

  во

  При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Додека се движи, Путин секогаш ја држи десната рака до телото, односно прави минамални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и премиерот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Жоакин Ел Чапо Гузман во САД изјавил во вторникот дека на американските власти претходно им кажал дека обвинетиот нарко барон му платил ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, се повеќе се врти против својот руски колега Владимир Путин, откако Кремљ покажал јасна намера да ја засили ...
  | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пукаше од топ „Д-30“ за време на свечена церемонија на Петропавловската тврдина во Санкт Петербург. Путин за време ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Четири лица загинаа, а 68 се водат како исчезнати при уривање на станбена зграда во рускиот град Магнитогорск во Челјабинската Област – соопшти областниот ...
  сите 92 | | | веќе видена