Џулијан

  во

  Руски дипломати одржале тајни разговори минатата година во Лондон, со луѓе кои се блиски до Жулијан Асанж, за да проценат дали би можеле да му помогнат да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џулијан Асанж планира да ја напушти Велика Британија и да побара помош од Русија, како власти кои му се блиски, според документите што протекоа од „Викиликс“. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џулијан Асанж планира да ја напушти Велика Британија и да побара помош од Русија, како власти кои му се блиски, според документите што протекоа од „Викиликс“. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Холанѓанецот Арјен Камхуис последен пат бил виден како излегува од хотел во северна Норвешка. Не се качил на возот за кој купил карта, а потоа неговиот кајак и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Личните работи на Холанѓанецот, соработник на Викиликс, кој мистериозно исчезнал во Норвешка пред три недели, се пронајдени на еден фјорд, соопштила денес ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лични предмети на Холанѓанецот, соработник на „Викиликс“, кој пред три недели исчезна мистериозно во Норвешка, беа пронајдени на еден фјорд, соопшти норвешката ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лични предмети на Холанѓанецот, соработник на „Викиликс“, кој пред три недели исчезна мистериозно во Норвешка, беа пронајдени на еден фјорд, соопшти норвешката ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Џулијан Мишиќ е норвешки музичар, кој во интервју за Цивил медиа раскажува за своето македонско потекло и неговото творештво кое изобилува со политичко и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кај дел од македонските провладини медиуми се појави ударна вест дека според документи на Викиликс, и поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола ...
  сите 58 | | | веќе видена

   Дали замислата за изгледот на Кејт Мидлтон кога ќе остари ви се совпаѓа со ова „предвидување“? Дали некогаш сте се запрашале како ќе изгледате кога ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Уште во 2008 година државниот врв во Македонија прифатил промена на името во Република Северна Македонија, но без уставни измени. Ова стои во документот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кај дел од македонските провладини медиуми се појави ударна вест дека според документи на Викиликс, и поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола ...
  сите 58 | | | веќе видена