Димоски

  во

  На 10. МакеДокс вечерва на програмата на филмови од странски автори ќе може да се видат „Градот наречен желба“ на Питер Зак и контроверзниот „Која е Ева?“ на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Сензитивната и интимна приказна што ја носи изложбата „Љубените. Сеќавање на еден заеднички живот“, дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева (1973-2016) и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Сензитивната и интимна приказна што ја носи изложбата „Љубените. Сеќавање на еден заеднички живот“, дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева (1973-2016) и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Сензитивната и интимна приказна што ја носи изложбата „Љубените. Сеќавање на еден заеднички живот“, дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева (1973-2016) и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На фестивалската програма на „МакеДокс“ вечерва ќе се гледаат странски и домашни филмови. Во Младинскиот културен центар во 19 часот почнуваат Детската и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Четирите малолетнички, презеле фотки и со недолично содржини ги објавиле на Инстаграм. Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Обвинителот од Струга Војо Димовски со интересна приказна, паралела која ако биде соодветно разбран и спроведена од луѓето на власт може да донесе позитивни ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Охридското село Велестово од вечер наредните три дена, по 31 пат, ќе живее за и од поезијата. Во 21 часот „Кај чешмата“ на сред село ќе биде отворено 31-то ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во 21 часот „Кај чешмата" на сред село ќе биде отворено 31-то издание на манифестацијата „Поетска ноќ во Велестово", со вечерта посветена на стиховите на Иван ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Охридското село Велестово од вечер наредните три дена, по 31 пат, ќе живее за и од поезијата. Во 21 часот „Кај чешмата” на сред село ќе биде отворено 31-то ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Охридскиот културно-информативен центар „Култура 365“ со несмален интензитет и со активности скоро секоја вечер, продолжува да ја спроведува манифестацијата ...
  сите 43 | | | веќе видена