Деловникот

  во

  Политичката партија Левица и двајцата пратеници во Собранието на Република Македонија, во законски предвидениот рок од 30 дена, поднесоа осум поединечни тужби ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Владата не чекаше долго за да го земе кредитот од Светска банка од 90 милиони евра, за во кој предизборието имаше жестока политичка кавга на релација ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Одлуката нашиот коалиционен партнер БЕСА да делува самостојно во рамки на парламентот е заедничка, заради поефикасно и подобро функционирање на мнозинството. ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Пратениците од БЕСА кои во Собранието влегоа преку листите на СДСМ неофицијално во допис го известуваат собранискиот спикер Талат Џафери дека ќе дејствуваат во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Пратениците од БЕСА неофицијално во допис го известуваат собранискиот спикер Талат Џафери дека ќе дејствуваат во коалицијата „Можеме“ со СДСМ, но како ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Наместо старт на собранската седница за предлогот измени за Законите за основно и средно образование, во парламентот по процедуралното барање на пратеникот ...
  сите 65 | | | веќе видена