Данците

  во

   Во Данска семејствата прават пикник на гробишта, а во Тајланд забрането е да погалите дете по глава. Во Македонија имаме навика да затвораме прозорци за да ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Веќе сигурно сте запознаени со данскиот концепт и начин на живот, наречен „hygge“, заради кој луѓето таму важат за едни од најсреќни во светот. Покрај ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Данската репрезентација, овојпат во елитен состав по привремениот прекин на штрајкот, стигна до импресивна 2:0 победа на Велс во дуелот од Лига Б од Лигата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Словачка со лесни 3:0 ја совлада „скрпената“ данска репрезентација, за која играа аматерски фудбалери (дури и еден ’професионален ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Словачка со лесни 3:0 ја совлада „скрпената“ данска репрезентација, за која играа аматерски фудбалери (дури и еден ’професионален ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Данска именуваше „второкласен“ состав, во кој има и футсал играчи, за мечевите против Словачка и Велс оваа недела, откако поради конфликтот со првотимците не ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Македонските работници се меѓу најслабо платените во Европа, но и во регионот. Во јуни македонските работници во просек земале плата од 24.203 денари. Сепак, ...
  сите 24 | | | веќе видена