Данците

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ објави фотомонтажа од неговиот хотел на Гренланд, ветувајќи дека нема да изникне негова зграда на островот. ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Ракометните кадети на Египет, кои станаа нови светски прваци, на дело го демантираа тренерскиот став дека одбраната е таа што го добива натпреварот, а нападот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Желбата на американскиот претседател Доналд Трамп да го купи од Данците најголемиот светски остров Гренланд, наиде на голем број пречки. Првата и најголема беа ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Португалија останува најпријатното изенадување на Светското ракометно првенство за кадети кое се одржува во Скопје. Португалците обезбедија ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Jyske, третата најголема банка во Данска на клиентите им понуди кредити со негативна каматна стапка од 0.5%. Ова значи дека клиентите ќе вратат помалку пари ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Триумфот на Црвена ѕвезда во неверојатната пенал серија против Копенхаген во главниот град на Данска, израдува многу познати личности од јавниот и спортскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Минаа точно единаесет години од еден од најубавите погодоци во ракометната историја, ремек-делото на Микел Хансен во дресот на Данска, на дуелот со селекцијата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација вечерва претрпи пораз на Светското првенство за играчи до 19 години кое се одржува во Скопје. Подобри од „црвено-жолтите“ ...
  сите 151 | | | веќе видена