Чави

  во

  Барселона вечерва имаше многу причини за славење, успеа да излезе победнички од СЦ „Јане Сандански" и го завзема првото место на табелата во групата А. „Многу ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Еден од јунаците на Барселона во победата против Вардар е голманот Перез де Варгас кој е среќен што неговиот им успеал да триумфира во една жешка атмосфера. ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Вардарци го признаа поразот од Барселона и најавија дека во следните мечеви ќе се обидат да ги корегираат грешките кои ги направија на денеска. Капитенот ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Двомечот, кој може да реши многу дилеми околу изгледот на табелата во групата А во Лигата на шампионите, Вардар – Барселона, „црвено-црните" го започнуваат на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола во 2008 конкурираа за кормилото на „Каталонците“, Барса тогаш се коцкаше и го промовираше неискусниот Шпанец кој потоа направи ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Чави Ернандез во цела својата играчка кариера како член на Барслеона негуваше офанзивен фудбал и беше дел од игра која постојано бараше да се има контакт со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Легендата на Барселона, Чави Ернандес имаше само пофални зборови за бразилскиот плејмејкер Артур. Артур ова лето пристигна на „Камп Ноу“ како замена за Иниеста ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шпанскиот ас, Чави Ернандез испрати критики до својот поранешен клуб Барселона, критики кои се однесуваат кон школата за таленти, популарната „Ла Масија“. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Едно од најголемите дерби во светот ќе се игра денес на „Камп Ноу“, каде што Барселона ќе биде домаќин против Реал Мадрид. Ова „Ел Класико“ ќе се памти долго ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански кошаркарски тренер, Чави Пасквал изведе еден потег кој ретко се гледа на кошаркарските терени. Имено, тренерот на Панатинаикос на ...
  сите 2 | | | веќе видена