Букурешт

  во

  Најмногу одобренија за градба на станови во 2018 имало во Аеродром - 1.380, а најскап квадратот во Центар, во просек по 1.062 евеа за квадратен метар, велат ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На територијата на Град Скопје, во текот на 2018 година се издадени 4.219 одобренија за градба на станбени единици, од кои најголем број на одобренија - 1.380, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Реномираната Cushman & Wakefield / FORTONMKA го објави Прегледот и движењата на пазарот на недвижности за 2018 година На територијата на Град Скопје, во текот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На вчерашната седница на Комитетот за надворешни работи за нацрт - законот за ратификација на Протоколот за НАТО за пристапување на Република Северна ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Најдоброто десно крило во изборот на „Хандбал Планет“ и поранешната ракометарка на Вардар, Јованка Радичевиќ постави рекорд на кариерата во натпревар од ЕХФ ...
  сите 2 | | | веќе видена