Будуќност

  во

  Клубовите членки на АБА лигата на собранието кое беше одржано денеска, донесоа одлука дека постојните нормативни акти мора да бидат дополнети со цел да се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Регионалната АБА лига може да добие два исклучително атрактивни клубови во свое друштво. Грчките гиганти Олимпијакос и ПАнатинаикос сакаат да бидат дел од ова ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот клуб Будуќност испрати официјално барање до собранието на АБА лигата, финалната серија против Црвена Звезда да биде поништена. Директорот на АБА ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Евролигата ги објави имињата на кошаркарите што ја обележаа сезоната во ова натпреварување. Во идеалната петорка има двајца кошаркари на Фенербахче и по еден ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сезоната во регионалната АБА лигата заврши, а челниците на натпреварувањето ги избраа петте најдобри потези на плеј-офот. Црвена Звезда ја освои титулата, а ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сезоната во регионалната АБА-лига заврши, а челниците на натпреварувањето ги избраа петте најдобри потези на плејофот. Црвена звезда ја освои титулата, а ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тимот на Црвена Звезда е новиот шампион во АБА регионалната лига во АБА лигата и тоа откако во мајсторката во Белград славеше над Будуќност со 97:54. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дисциплинската комисија на АБА лигата ги казни четирите учесници во плејофот од оваа сезона. Најмногу настрада шампионот Црвена ѕвезда, а белградскиот тим ќе ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Учесниците во плеј-офот во регионалната кошаркарска АБА лига, Црвена Звезда, Будуќност, Цедевита и Партизан добија огромни казни од дисциплинската комисија на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Легендарниот кошаркарски репрезентативец на Југославија, Жарко Паспаљ говореше за финалето во АБА лигата меѓу Црвена Звезда и Будуќност, кое што помина во ...
  сите 23 | | | веќе видена