Будуќност

  во

  Кошаркарите на Црвена ѕвезда и Будуќност конечно, со едночасовно доцнење, ја стартуваа битката за титула во АБА и пласман во Евролигата. Ситуацијата е смирена ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во овие моменти се игра петтиот натпревар од финалната серија во АБА лигата помеѓу Звезда и Будуќност. Кошаркарите на Црвена Звезда и Будуќност ја играат ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Екипата на Будуќност и натаму не излегува од соблекувалната и не го почнува петтиот натпревар од финалната серија во АБА лигата со Црвена Звезда во Белград. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Натпреварот помеѓу Црвена ѕвезда и Будуќност која одлучува кој од овие два тима ќе биде шампион на АБА лигата, и со тоа победникот ќе се најде во Евролигата, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Одигрувањето на „мајсторката“ на финалето на АБА-лигата помеѓу тимовите на Црвена звезда и Будуќност, засега е неизвесна по хаосот во салата „Пионир“ кој го ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Одигрувањето на „мајсторката“ на финалето на АБА-лигата помеѓу тимовите на Црвена звезда и Будуќност, засега е неизвесна по хаосот во салата „Пионир“ кој го ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Решавачкиот натпревар за титулата во АБА лигата меѓу Црвена Звезда и Будуќност нема да почне во 19 часот како што беше предвидено. Кошаркарите на бранителот на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Мајсторката меѓу Црвена Звезда и Будуќност која ќе го реши победникот на АБА лигата не започна во планираниот термин од 19 часот. Причина е што за време на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Составот на Будуќност славеше над Црвена Звезда со 84-80 и се избори за мајсторка во борбата за титулата во АБА лигата. Црногорскиот претставник одигра ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Будуќност успеа да обезбеди мајсторка во битката за титулата во АБА лигата, откако актуелниот првак славеше и на вториот меч во Подгорица потив Црвена звезда ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Македонската репрезентативка Елена Ѓорѓиевска потпиша со актуелниот ракометен шампион на Хрватска – Подравка Вегета.Таа доаѓа во хрватскиот тим од Романија, ...
  сите 6 | | | веќе видена