Будуќност

  во

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Немања Гордиќ постигна чудесна тројка од повеќе од половина терен и ја крена публиката на нозе во „Морача“ на дуелот од АБА-лигата меѓу Будуќност и Партизан. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Будуќност со маестрална игра и фантастичен рекорд дојде до првата сезонска победа во Евролигата и тоа над составот на Басконија. Црногорскиот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Шампионот од АБА лигата, црногорскиот Будуќност, конечно стигна до својата прва победа во деби настапот во Евролигата, откако тимот на екстренерот на МЗТ, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Првата победа на Будуќност во евролигашка конкуренција беше одбележана со нов рекорд во најсилното клупско натпреварување. Тимот на тренерот Александар Џикиќ ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 6 | | | веќе видена