Будуќност

  во

  Репрезентите на регионалната АБА-лига Партизан, Будуќност и Цедевита Олимпија, во петокот, ги добија противниците во Еврокупот во сезоната 2019/2020. Гледано ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Зоран Михајлов – Освојувањето на фудбалскиот куп на поранешна Југославија во 1961 година беше историски успех,не само на неговата,туку на сите следни вардарови ...
  сите 6 | | | веќе видена

  ЕХФ ги извлече и групите за овогодинешното издание на женската ракометна Лига на шампиони. Актуелниот шампион, унгарски Ѓер доби релативно лесна група, откако ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ЕХФ ги извлече и групите за овогодинешното издание на женската ракометна Лига на шампиони.Актуелниот шампион, унгарски Ѓер доби релативно лесна група, откако ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион, унгарски Ѓер доби релативно лесна група, откако во обид да ја одбрани титулата ќе се натпреварува против Крим (Словенија), Сафехоф ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Извлечени се групите од Лигата на шампионите за следната сезона. Интересно натпреварување ја очекува ракометна Европа следната сезона во најквалитетната женско ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери во историјата на поранешна Југославија – Предраг Мијатовиќ – даде обемно интервју за BBC во кое зборуваше и за репрезентацијата на ...
  сите 3 | | | веќе видена