Будуќност

  во

  Во 16. коло на регионалната АБА-лига вљубениците во кошарката имаа ролеркостер емоции. Некои клубови се радуваа, некои тагуваа, а навивачите уживаа во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хофенхајм – Баерн Минхен (20:30 часот) Од денес стартува вториот дел од сезоната во германската Бундеслига, актуелниот првак Баерн Минхен ја има честа да го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Макаби Тел Авив го приредија најголемото изненадување на денешните пет средби од Евролигата. Составот од Израел успеа да ја сруши ЦСКА Москва на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  После голема драма, после шест порази по ред, од турскиот претставник, во завршницата за инфаркт, подгоричани славеа минимална победа. А јунак на мечот во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Будуќност од Подгорица успеа да стигне до драматична четврта победа во Евролигата оваа сезона, откако новото засилување Норис Кол постигна кош на три секунди ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Норис Кол имаше многу нерви и мирна рака во финишот на дуелот на последнопласираните екипи во Евролигата и му донесе победа на Будуќност против Дарушафака со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со четирите денешни мечеви на кои домаќините и гостите оставрија по две победи беше комплетирано 17 коло во Евролигата. Во натпреварот на кој имаше најмногу ...
  сите 24 | | | веќе видена