Британците

  во

  Семејството на британската тинејџерка Шамима Бегун која побегна во Сирија во 2014 година за да му се придружи на ИСИС беше известено дека владата планира да ѝ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Семејството на британската тинејџерка Шамима Бегун која побегна во Сирија во 2014 година за да му се придружи на ИСИС беше известено дека владата планира да ѝ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во писмо до неговиот британски колега Џереми Хант наведува дека основен приоритет по Брегзит треба ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Најмалку една третина од граѓаните на Франција и Италија сметаат дека Британија веќе ја напуштила Европската Унија, пренесува „Еуроњуз“ според резултатите од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во писмо до неговиот британски колега Џереми Хант наведува дека основен приоритет по Брегзит треба ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Пишува: Џулиа Ебнер за Гардијан Организираните мрежи на теории на заговори покренаа отворена информациска војна низ Европа. Во центарот на ова се наоѓа ...
  сите 4 | | | веќе видена

   „Лошата страна е гужвата и постојаното поскапување на кириите на становите, но има 300 сончеви денови, живописни плажи и плата неколку пати повисока од ...
  | | веќе видена

  Вистина е дека последниве неколку години, државните музеи почнаа да ја порамнуваат родовата нерамнотежа во нивните колекции. Кога „Тејт модерн“ го отвори ...
  сите 4 | | | веќе видена