Блејк

  во

  Познатата англиска пејачка, со тажна судбина, била родена на 14 септември 1983 година, во Лондон, а почина на 23 јули 2011 година. Наместо нејзината животна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бети и Кертис оделе во исто средно училиште во Илиноис, се запознале и се вљубиле во Калифорнија, се венчале и добиле две деца. Бети е примена во болнциа на 9 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Бети и Куртис Тапли биле заедно поголемиот дел од животот. После 53 години брачен живот, двајцата починале од последици на коронавирусот во рок од еден час во ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Велат дека љубовта не знае за возраст, а оние кои успеваат да ја пронајдат подоцна во животот го докажуваат тоа. Обично луѓето се убедени дека најдоцна до ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Денес тие важат за едeн од најомилените холивудски парови, а јавноста е секогаш воодушевена од нивното задевање на социјалните мрежи. Актерскиот пар Блејк ...
  сите 18 | | | веќе видена

   Ретко која личност не го менува својот изглед откако ќе стане славна. Всушност, споредете фотографии од минатото и сегашноста на само неколку славни ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Светските медиуми објавија дека Роман Абрамович за сума од 120 милиони долари го купил славното уметничко дело на норвешкиот сликар Едвард Мунч, „Врисок“. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Многумина од познатите личности од САД се приклучија на протестите против полициската бруталност и против расизмот во земјата. Меѓу ѕвездите кои излегоа на ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Рајан Рејнолдс и Блејк Лавли негодуваа по информациите дека Џорџ Флојд бил брутално убиен во Минеаполис од полициски службеник. Славната двојка реши да даде ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Скокањето помеѓу високи згради, спуштање од карпите и низ покривите се вообичаени за паркур-групата „Сторор“. Седуммината Британци кои го посветија животот на ...
  | | веќе видена

   Шакира е 10 години постара од своето момче Пике, а Бијонсе е 12 години помлада од Џеј Зи. Според едно истражување направено пред неколку години идеалната ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Пред нејзиниот настап во „Top of the pops“, екипата на Џенифер Лопез ни рече да не правиме контакт со очите со неа сè додека не заврши настапот, но не можев да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сите луѓе се единствени по нешто, но некогаш сепак се случува физичкиот изглед да наликува на некого. Меѓутоа, посебно е чувството кога неверојатно наликувате ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Децата на НБА-ѕвездите честопати знаат да го украдат шоуто од своите татковци и големи ѕвезди во најсилната кошаркарска лига на светот, а свои моменти што ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новата портпаролка на американскиот претседател Доналд Трамп, Кејли Мекенени официјално стапи на должност одржувајќи ја првата конференција за медиуми во ...
  сите 11 | | | веќе видена