Битлси

  во

  Пол Мекартни во интервју за GQ раскажа како тој и Џон Ленон и неколку нивни пријатели заедно мастурбирале додека сè уште не биле светски познати членови на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Blind Melon е американски рок бенд формиран во Лос Анџелес, Калифорнија од двајца музичари од Мисисипи и еден од Индијана. Тие се најдобро познати по хитовите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Патниците кои во петокот беа на њујоршката станица „Гранд централ“ на Менхетен го слушаа во живо концертот на еден од основачите на легендарните „Битлси“, Пол ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Патниците кои синоќа беа на њујоршката станица Гранд сентрал на Менхетен имаа можност во живо да го слушаат концертот на еден од основачите на легендарните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Утре и во сабота во Кичево се одржува второто издание на „Рокенкрол ретроспектива“. Настан на кој локални бендови ќе потсетат на најдобрите рок класици на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сер Пол Макартни , фронтменот на легендарните Битлси, раскажа што му се случило еден момент кога бил под дејство на наркотици. Пејачот раскажа дека многу ...
  сите 9 | | | веќе видена