Битлси

  во

  На денешен ден - 8 март 8 март 2019 - Денеска е Меѓународниот ден на жената. 1500.- Од Лисабон отплови португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ми беше тешко кога морав да ги напуштам другарите од бендот за да одам да полагам. Ми беше криво и по риба кога одевме, ќе одев да полагам и се враќав. Меѓу ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Победникoт на „Ролан Гарос“ во 1976 година, Адријанo Панатa, верува дека Роже Федерер е најдобриот во историјата и го поврзува со некои од најголемите музичари ...
  сите 12 | | | веќе видена

  5 февруари 2019 1679.- Умрел холандскиот писател Јост ван ден Вондел, најплоден и најзначаен книжевник на холандскиот барок. Пишувал патриотски, сатирични и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иако во екот на популарноста пробаа и не успеаја да обезбедат права за филмска верзија на The Lord of the Rings, Битлси сепак ќе имаат барем посредна врска со ...
  сите 2 | | | веќе видена