Бин

  во

  Саудискиот принцот Мохамед бин Салман е подготвен да плати речиси четири милијарди фунти, или 4,6 милијарди евра, за да го купи англискиот фудбалски клуб ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед би можел да добие нови сопственици, ексклузивно пренесува „Сан“. Откако милијарди беа инвестирани во градскиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед би можел да добие нови сопственици, ексклузивно пренесува „Сан“. Откако милијарди беа инвестирани во градскиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед прими неверојатна понуда тешка 4,9 милијарди долари од саудискиот принц Мохамед бин Салман за купување на клубот. Саудиското кралско ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шеикот Мохамед бин Салман, следниот крал на Саудиска Арабија, изразил подготвеност да го купи англискиот премиеригаш Манчестер Јунајтед. Тој за да го откупи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед би можел да заврши кај сопственик со слично портфолио како тој на градскиот ривал Манчестер Сити, тврди денеска „Сан“ во својата ексклузива. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Државниот Саудиски фонд за развој му доделил на палестинско Министерство за финансии 60 милиони долари како поддршка за Палестинската самоуправа во периодот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најголемата приватна јахта некогаш направена ќе биде долга 229 метри, што отприлика одговара на должината на два фудбалски терени или 24 автобуси паркирани ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Престолнината со супер високи облакодери, Дубаи, наскоро ќе добие уште еден таков грандиозен објект.Државната инвестициска компанија „Дубаи холдинг” објави ...
  сите 12 | | | веќе видена