Берлускони

  во

  Во тек е 17-тото издание на фестивалот на европски филм "Cinedays", кој започна на 8-ми, а ќе трае до 18-ти ноември. Програмата за денешниот ден изгледа вака: ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вечерва во 20 часот во кино „Милениум“ во гала програмата на Фестивалот на европски филм „Синедејс“ ќе биде прикажен филмот на Паоло Сорентино „Лоро“ во кој се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Легендарниот поранешен претседател на „росонерите“ тврди дека поради фудбалот ја изгубил политичката моќ. Силвио Берлускони денес излезе со изјава во медиумите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Индекс – Загреб Откако ЦДУ на изборите во покраината Хесен изгуби десет отсто од гласовите, германската канцеларка и претседателка на партијата Ангела Меркел ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Некогашниот сопственик на Милан и поранешниот премиер на Италија Силвио Берлускони, од крајот на септември повторно е сопственик на фудбалски клуб. Берлускони ...
  сите 5 | | | веќе видена