Бенедикт Шеснаесетти

    во

    Шефот на ватиканската Служба за комуникации, монсењор Дарио Вигано поднесе оставка поради скандал во врска со писмо на поранешниот папа Бенедикт кое во медиуми ...
    сите 21 | | | веќе видена

    Поранешниот папа Бенедикт Шеснаестти, кој во април треба да наполни 91 година, во писмо упатено до италијанскиот весник „Кориере дела сера“, најавува дека се ...
    сите 5 | | | веќе видена