Батон

  во

  Џенсон Батон се повлече од легендрната трка на издржливост 24 часа Ле Ман за да помине повеќе време со својата бремена девојка Бритни Ворд, која треба да се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американската гимнастичарка Саманта Серио, која ги скрши двете нозе на регионално натпреварување во САД, побара нејзините следбеници на социјалните мрежи да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американската гимнастичарка Саманта Серио, која ги скрши двете нозе на регионално натпреварување во САД побара нејзините следбеници на социјалните мрежи да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Конзервативната партија на британскиот премиер Тереза ​​Меј ќе понесе пораз на изборите за Европскиот парламент, покажа истражување објавено во средата и ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Според проценките на здравствените служби, иако во Македонија околу 20 илјади лица имаат Алцхајмерова болест, само десет проценти се покриени со терапија. Исто ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи нов гаф и погрешно ги изговори имињата на државите Непал и Бутан. Гафовите не се ништо ново за Трамп, но се чини ...
  сите 12 | | | веќе видена