Барбадос

  во

  Доналд Трамп изјави дека децата родени на американско тло не треба автоматски да добијат државјанство, тврдејќи дека САД се „единствена земја во светот“ која ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Случајот со крадецот, кој личи на Рос од серијата "Пријатели", добил неочекувано продолжение бидејќи се јавила жена која тврди дека го препознала крадецот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Актерката Криси Мец, исто како и ликот кој го глуми во „This Is Us“, често имала проблеми со самодовербата поради физичкиот изглед. И во приватниот живот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Повеќе не мора да го трошите вашето време пред крајот на летувањето, чекајќи да се качите на авион во ограничениот простор од аеродромската зграда. За таа цел, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Повеќе не мора да го трошите вашето време пред крајот на летувањето, чекајќи да се качите на авион во ограничениот простор од аеродромската зграда. За таа цел, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Синоќа во Њујорк се одржа The Diamond Ball, хуманитарниот настан кој веќе четири години се одржува во склоп на модната недела во Њујорк, а целата свеченост е ...
  сите 12 | | | веќе видена

   Зошто ѕвездата од Барбадос ја смета колешката за предавник? Од кого славната дама не може да се ослободи по ниедна цена? Која поранешна соработничка ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Синоќа во Њујорк се одржа The Diamond Ball, хуманитарниот настан кој веќе четири години се одржува во склоп на модната недела во Њујорк, а целата свеченост е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Откако ја затвори модната недела во Њујорк со спектакуларно шоу и ревија за нејзината Savage x Fenty колекција, Ријана го организираше хуманитарниот Diamond ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Речиси 60 години островот Мистик ги собира најпознатите личности во светот, помеѓу кои влегуваат членови на кралското семејство, музичари и тајкуни. Островот ...
  сите 3 | | | веќе видена