Барбадос

  во

   Зошто ѕвездата од Барбадос ја смета колешката за предавник? Од кого славната дама не може да се ослободи по ниедна цена? Која поранешна соработничка ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Синоќа во Њујорк се одржа The Diamond Ball, хуманитарниот настан кој веќе четири години се одржува во склоп на модната недела во Њујорк, а целата свеченост е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Откако ја затвори модната недела во Њујорк со спектакуларно шоу и ревија за нејзината Savage x Fenty колекција, Ријана го организираше хуманитарниот Diamond ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Речиси 60 години островот Мистик ги собира најпознатите личности во светот, помеѓу кои влегуваат членови на кралското семејство, музичари и тајкуни. Островот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот директор, Петер Берг, открил дека неговиот долгоочекуван документарец, кој го следи искачувањето на Ријана до нејизната слава, ќе го има во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот директор, Петер Берг, открил дека неговиот долгоочекуван документарец, кој го следи искачувањето на Ријана до нејизната слава, ќе го има во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Славниот боксер Владимир Кличко (41) и холивудската актерка Хајден Пенетјер (28) се разделуваат по девет годишна врска. Олимпиецот Кличко , роден во Казахстан ...
  сите 10 | | | веќе видена

   По неколку бурни месеци кои вклучуваа ново бебе, кралска венчавка, крштевка и уште десетици настани, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон деновиве одмораат на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Популарната американска пејачка Ријана подготвува два нови албума, пишува „Ролинг стоун“, чии извори потврдиле дека едниот е во реге-стил, бидејќи Рири ...
  | | веќе видена

  Поп-ѕвездата Ријана во моментот работи на два албума, пишува магазинот „Ролинг стоун“. Од таму откриваат дека едниот албум е во реге-стил оти пејачката ...
  сите 4 | | | веќе видена