Apple

  во

  Совршениот екран на Самсунг ќе ја прекрива целата предна површина на паметниот телефон, нема да има ниту “Notch”, ниту пак дупка каде што ќе биде сместена, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Толку време во најава, веќе не се знаеше дали Apple некогаш ќе го најави својот „стриминг“ сервис во јавноста. Сепак, настанот којшто беше закажан за оваа ...
  сите 50 | | | веќе видена

  На настан којшто Apple го одржа вчера, претставија интересен и неочекуван можеби нов производ, којшто е еден вид на продолжување на успехот од Apple Pay. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Apple на специјалниот мартовски промотивен настан за прв пат не се фокусираше на хардверот со нова промоција на смартфон или таблет, туку целосно се посвети на ...
  сите 50 | | | веќе видена