Анхел

  во

  Домаќинот имаше свои прилики, но сепак на крајот мораше да се помири со поразот. Во шестото коло од француската Лига 1, фудбалерите на ПСЖ славеа против Рен со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Севилја претрпе и втор пораз едноподруго во Ла лига, откако по болниот пораз од Бетис во градското дерби, на сопствениот „Рамон Санчес Писхуан“ ги шокираше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Британскиот велосипедист Сајмон Јејтс победи на велосипедската трка околу Шпанија и ја заокружи најуспешната година во британската историја. Откако Крис Фрум и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Белгиецот Џеле Валаис стигна до неочекувана победа на 18. етапа на Вуелта Еспања пред Норвежанецот Свен Ерик Бистром, откако двајцата успеаја да избегаат од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тоа што беше најавено Вардар и официјално го потврди, па така од денеска нов нивен член е алжирскиот интернационалец Калифа Гедбан. Станува збор за голман кој ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Левиот бек на Реал Мадрид и бразилската репрезентација ја призна вината во случајот во кој беше обвинет за затајување на данок. Тој откри дека користел сметки ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Калифа Гедбан е нов играч на скопски Вардар. Алжирецот, кој има само 21. година, во минатото бранеше за јуниорската репрезентација, заедно со некогашниот играч ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Според информациите на „Фудбал Лекс“, најплатен фудбалер на денешницата е капитенот на Баселона, Лионел Меси. Аргентинецот зад себе ги остави Нејмар од Пари ...
  сите 61 | | | веќе видена