Алсат

  во

  – Во партиски отчет во 2014-та сте се фалеле со обвинителни процеси кои ги водела Вилма Русковска, како на пример ЗМИСКО ОКО, ДЕТОНАТОР… Мицко остана без ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М рече дека тој не смета дека со поседувањето на исказите и ...
  | | веќе видена | слични

  Односите со Кочо Анѓушев ни се колегијални, коментира Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „360 степени“ на Алсат ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Во синоќешното гостување во Алсат ТВ, претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говореше за начинот на делување на обвинителството предводено од Вилма ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа во емисијата 360 степени на Алсат-М зборуваше за начинот на делување на обвинителството предводено од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „360 степени“ на телевизија Алсат, рече дека го интересира само вистината, ...
  сите 609 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ ќе коалицира со партијата чија програма ѝ е блиска, најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија рече дека наместо принципот на коалиција за ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија изјави дека на СДСМ не им одговара да има договор за ...
  сите 675 | | | веќе видена

  Односите со Кочо Анѓушев ни се колегијални, коментира Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „360 степени“ на Алсат ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија вели дека наместо принципот на коалиција за ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија изјави дека на СДСМ не им одговара да има договор за ...
  сите 675 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата опозициона партија ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата 360 Анализа на телевизија Алсат во која зборуваше и за СЈО ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата 360 степени на телевизија Алсат, рече дека го интересира само вистината, ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство не значи дека е уставно само поради фактот дека е изгласано во Собранието, изјави вечерва Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ...
  сите 609 | | | веќе видена

  Вечерва на Алсат ТВ во првото издание на новата сезона на емисијата „360 Степени“, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 609 | | | веќе видена