Алексов

  во

  Дарко Алексов, извршен директор на граѓанската асоцијација „Мост“ во неделното интервју за РСЕ порачува „граѓаните добро да се информираат пред претстојниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Господине Алексов, дел од вашите набљудувачи се веќе на терен, дел, како што рековте, ќе бидат допрва распоредени. Дали досега некој од вашите набљудувачи биле ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Од исклучителна важност е граѓаните добро да се информираат и да го остварат своето право на глас на референдумот, порачува Дарко Алексов, извршен директор на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Крсто Алексов Лековски e роден во 1877 година во Eрбеле , областа Полени, Маќелара македонски револуционер, војвода на Внатрешната македонско-одринска ...
  | | веќе видена

  Дваесетгодишен возач на мотор „Кавасаки“ загинал во Радовиш кога рано изутринава удрил во паркирана тракторска полуприколка. Полицијата соопшти дека рано ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Дваесет годишно момче од Радовиш ноќеска околу 2 часот, на улицата „Илија Алексов” во Радовиш, со мотоцикл удрил во паркирана тракторска полуприколка „ИМТ“. Од ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Полицијата соопшти дека рано изутринава околу 2:05 часот на улица „Илија Алексов“ во Радовиш, Д.К.(20) од Радовиш управувајќи мотоцикл „Кавасаки“ со ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Дваесет годишно момче од Радовиш ноќеска околу 2 часот, на улицата „Илија Алексов” во Радовиш, со мотоцикл удрил во паркирана тракторска полуприколка „ИМТ“. Од ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Дваесетгодишен возач на мотор „Кавасаки“ загинал во Радовиш кога рано изутринава удрил во паркирана тракторска полуприколка. ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Дваесетгодишен возач на мотор „Кавасаки“ загинал во Радовиш кога рано изутринава удрил во паркирана тракторска полуприколка. Полицијата соопшти дека рано ...
  сите 174 | | | веќе видена