Александер

  во

  Рускиот милијардер Роман Абрамович на поранешната сопруга ѝ препиша три куќи во вредност од 63 милиони евра. Па додал уште една за 14 милиони евра, а потоа е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Долго време траеше истрагата околу случајот со труењето на поранешниот агент Сергеј Скрипал, а неделава Русија излезе со тврдење дека виновниците се откриени. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Откако во германската јавност се појави видео во кое крајни десничари од Кемниц бркаат мигранти по улиците на градот, канцеларката на Германија изјави дека ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Русите осомничени од Британија дека биле испртени да ги отрујат поранешниот агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија со „новичок“, го прекинаа молкот и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кинотеката на Македонија го најави филмскиот циклус „100 години Бергман“, каде од 28 септември до 4 октомври ќе се проектираат девет филмови од и познатиот ...
  сите 4 | | | веќе видена